Máte moc velký byt? Pirát Kapler: buď daň za metry nebo se vystěhujte

30.07.2021

Další nehorázná drzost a útok na soukromé vlastnictví, která se honí pirátům v hlavách. Člověk bude mít právo na určitý životní prostor, např. 30m2, pokud bude mít bohužel větší byt, bude platit daň. Když na daň mít nebudete, o byt přijdete. Dodejme, že tuto myšlenku nepropaguje jen nějaký anonymní příznivec Pirátů, ale Tomáš Kapler je přímo členem strany na Praze 11 a vyjadřuje se k mnoha věcem.

Představte si klasickou čtyřčlennou rodinu, která žije v bytě 3+1. Děti odrostou a odstěhují se, rodiče zůstanou v bytě sami a náhle jim 30m2 přebývá. Zdanění je tedy nemine, pokud daň bude nad jejich síly, budou se muset vystěhovat - nebo si k sobě někoho nastěhovat, kdo jim s placením pomůže.

Všechny pirátské nápady ohledně bydlení znamenají v podstatě chudobu pro střední třídu. Jiná pirátská myšlenka - 1% daň z nemovitosti je obdobný útok na status střední třídy. Vemte si, že vlastníte průměrnou nemovitost. Při dnešních našponovaných cenách může i obyčejná řadovka u Prahy mít hodnotu 10.000.000 Kč a z této částky budete platit roční daň 1%. To je 100.000 Kč ročně (8.333 Kč měsíčně) navíc k hypotéce!